„Wachlarz impresji“

14.09.2024, 19:00, Wrocław, Aula Leopoldina

Na koncercie pt. „Wachlarz impresji“ usłyszymy muzykę impresjonistów francuskich – Debussy‘ego czy Ravela – w połączeniu z medytacyjnymi, zainspirowanymi dźwiękami natury, utworami japońskiego kompozytora Toru Takemitsu. Program dopełnią barokowe dzieła Marcello i Barona, i muzyka Astora Piazzolli w postaci słynnej Historii tanga, w oryginale napisanej na ten duet instrumentów.

więcej informacji

Zofia Neugebauer rozpoczęła naukę gry na flecie w wieku 9 lat. Jej edukacja miała początek w szkole muzycznej I stopnia w Wodzisławiu Śląskim im. Wojciecha Kilara, następnie rozwijała się w szkole muzycznej w Żorach pod okiem Barbary Śrubarz. W latach 2010-2013 kontynuowała naukę w Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej im. Karola Szymanowskiego gdzie pracowała pod kierunkiem Cezarego Traczewskiego. W 2017 ukończyła 3-letnie studia w Hochschule für Musik w Bazylei w klasie wybitnego flecisty i pedagoga prof. Felixa Renggliego. Rok po ukończeniu studiów pierwszego stopnia w Bazylei, Zofia została stypendystką Karajan Akademie der Berliner Philharmoniker, gdzie przez dwa lata miała szanse regularnie grać w orkiestrze Berliner Philharmoniker. Jej wielkim mentorem jest Mathieu Dufour pierwszy flecista Berliner Philharmoniker z którym rozwijała swoją wyobraźnie muzyczną podczas pobytu w Berlinie.

In order to further her musical knowledge, Zofia closed out her secondary school studies in Wroclaw, at the specialised music mchool “Karol Szymanowski“ under the tutelage of Cezary Traczewski. During this time, she had the opportunity to meet and learn from several inspiring performers and teachers, including Prof. Felix Renggli, and it was following a masterclass with him that Zofia decided to audition for his class in Basel’s Music Hochschule. Over the next few years, she worked closely with Prof. Renggli on her musical development, as well as discovering greater opportunities as a performer with smaller ensembles and orchestras in music festivals across Germany and Switzerland.

Zofia bezustannie szuka nowych sposobów wyrażania swojej
wyobraźni artystycznej, dlatego komponuje swoje własne utwory i kreacje artystyczne, które pozwalają jej na głębsze pojmowanie muzyki klasycznej.

„Mistrz oddechu i linii wokalnej na gitarze” – tak Pizzicato Magazine opisuje grę polskiego muzyka Jerzego Chwastyka. Gitarzysta zdobywał nagrody na renomowanych międzynarodowych konkursach. Należą do nich Concurso Sigall w Chile i Concurso Fernando Sor w Madrycie. Zdobył również drugą nagrodę na Konkursie Andresa Segovii w Linares w 2016 roku oraz został wyróżniony na Certamen Andres Segovia w La Herradura.

Bogaty repertuar Jerzego Chwastyka nie ogranicza się do klasycznej i tradycyjnej literatury gitarowej. Bliskie jego sercu jest raczej rozwijanie innowacyjnych projektów z innymi zaangażowanymi artystami, w których może w pełni wykorzystać możliwości tonalne gitary i przełamać nowe schematy. Dotyczy to m.in. współpracy ze znanym aktorem Hannsem

Zischlerem (album „dichter.liebe”) oraz bandoneonistą Omarem Massą. Obaj artyści koncertowali i dokonali nagrania dla polskiej radiowej „Dwójki”.

Jako solista nie tylko prezentuje się jako wybitny interpretator dzięki wydanej w 2017 roku debiutanckiej płycie „La Joia” z utworami od Schuberta do Rodrigo, ale także prezentuje swój instrument we współczesnym, nowym blasku. Duże uznanie zyskała jego płyta „Iberian Soundscapes” nagrana w 2019 roku, z którą muzycznie zanurza się w 1000-letniej historii muzyki gitarowej.

Jego udany album „Romance – Canciones y danzas” (2019), który nagrał ze skrzypaczką Tjašą Kastelic, również wywołał poruszenie na scenie muzyki klasycznej. Na płycie „dichter.liebe”, nagranej w 2022 roku z Susanne Szambelan i Hannsem Zischlerem, pojawił się także jako aranżer pieśni Roberta Schumanna – pierwszą transkrypcję znanego cyklu krytycy uznali jako „absolutnie monumentalną i poruszającą”. (Radio France) (Radio France)

Studia gitarowe Jerzego Chwastyka zaprowadziły go w 2006 roku do Weimaru, gdzie był sponsorowany przez „Neue Liszt Stiftung” oraz do Berlina w klasie mistrzowskiej prof. He also participated in numerous international master courses run, among others, by Zoran Dukic or Roberto Aussel. Apart from obtaining a diploma and a Master’s degree he also passed a concert exam in 2015. He also participated in numerous international master courses run, among others, by Zoran Dukic or Roberto Aussel. Apart from obtaining a diploma and a Master’s degree he also passed a concert exam in 2015.

Thomasa Müller- Peringa. Kolejne ważne impulsy zdobywał u prof. Moniki Rost, prof. Tomasza Zawieruchy oraz na licznych międzynarodowych kursach mistrzowskich, m.in. u Zorana Dukica i Roberto Aussela. Oprócz dyplomu i tytułu magistra, w 2015 roku ukończył egzamin koncertowy. Od tego czasu występuje jako solista i kameralista na znanych scenach koncertowych.

Kontakt:
info@alma-musica.com
+48 503 086 570

Nadchodzące wydarzenia

This website uses cookies. By continuing to use this site, you accept our use of cookies.  Learn more